Bērni visbiežāk gūst roku un kāju pirkstu lūzumus

Seesam izpētot izmaksātās atlīdzības secinājis, ka no 240 atlīdzību gadījumiem 230 bijuši kaulu lūzumi, 8 apdegumi un 2 civiltiesiskā riska gadījumi.

Seesam aicina pievērst vecāku uzmanību bērniem tieši pirms garajām vasaras brīvdienām un iegādāties nelaimes gadījumu apdrošināšanu.

Seesam ir novērojis, ka bērnu polises bieži iegādājas pērkot kādu citu apdrošināšanu, piemēram OCTA vai KASKO. Daudzi vecāki vēlas iegādāties polisi tomēr bija atlikuši polises iegādi, taupot ģimenes līdzekļus.

Nelaimes gadījumu polisi var iegādāties šeit.

Seesam norāda, ka vienlīdz liela interese vecākiem ir gan par zīdaiņu, gan pirmsskolas vecuma bērnu, gan pusaudžu apdrošināšanu. Nedaudz retāk vecāki iegādājas apdrošināšanas polises bērniem, kas vecāki par 18 gadiem, acīmredzot uzskatot, ka šajā vecumā bērni jau ir pieauguši cilvēki un uz viņiem šis apdrošinātāju piedāvājums vairs neattiecas.

Seesam min vienu no gadījumiem, kas pierāda, cik būtiska nozīme ir civiltiesiskās atbildības riska iekļaušanai bērna nelaimes gadījumu apdrošināšanas līgumā. Kāda trīs gadus veca meitenīte iekāpa neaizslēgtā mašīnā un spēlējoties atbrīvoja stāvbremzi. Mašīna sāka ripot un ietriecās žogā. Par laimi, bērns tika cauri ar izbīli, taču mašīnai tika bojātas durvis un spārns. Tā kā mazās meitenītes apdrošināšanas līgumā bija iekļauta arī viņas civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, Seesam kompensēja bojātās automašīnas remonta izmaksas gandrīz 380 latu apmērā.

Nelaimes gadījumos bērni parasti gūst dažādus kaulu lūzumus un citas traumas. Visbiežāk – apmēram 20 % gadījumu – tie bija plaukstu vai pēdu pirkstu kaulu lūzumi (43 gadījumi no 240 “Seesam Latvia” apdrošināšanas gadījumiem 2010. gadā). Gandrīz tikpat bieži bērni nelaimes gadījumos guva nopietnas brūces (41 gadījums). Apmēram 9 % negadījumu sekas bija galvas smadzeņu satricinājums (21 gadījums). 20 gadījumos mediķi bērniem konstatēja saišu sastiepumus, bet 18 gadījumos – spieķa kaula lūzumu.

Kopumā par 240 bērnu apdrošināšanas gadījumiem 2010. gadā Seesam  atlīdzībās izmaksāja vairāk nekā 12 700 latus.

Viena no lielākajām atlīdzībām – vairāk nekā 800 latu, šajā summā iekļaujot arī kompensāciju par ārstēšanās izdevumiem slimnīcā – tika izmaksāta pēc satiksmes negadījuma, kad automašīna uz ielas notrieca septiņus gadus vecu zēnu, kuram mediķi konstatēja pieres kaula lūzumu, galvas smadzeņu sasitumu, sejas sasitumus un nobrāzumus.

Smagi cieta vēl kāds septiņus gadus vecs zēns, kas, braucot ar riteni skeitparkā, neveiksmīgā kritienā pāri velosipēda stūrei lauza pieres kaulu, guva smadzeņu sasitumu, kā arī guva sejas sasitumus un nobrāzumus. Pēc šī negadījuma zēnam tika izmaksāta gandrīz 570 latus liela kompensācija.

Smagas traumas gūst arī jaunieši. Kāds 22 gadus vecs puisis, kopā ar vienaudžiem iesaistoties pārgalvīgās izklaidēs, ļoti neveiksmīgi sasita galvu. Mediķi viņam atklāja galvaskausa pamatnes lūzumu un asinsizplūdumu zem galvas smadzeņu apvalka. Par šo negadījumu Seesam kompensācijā izmaksāja vairāk nekā 630 latus.

Kāds 11 gadus vecs zēns cieta, apdedzinoties ar atklātu liesmu. Mediķi viņam konstatēja muguras, sejas, ķermeņa krūšu daļas un augšējo ekstremitāšu dziļu dermālu (II B pakāpes) apdegumu. Atlīdzībā tika izmaksāti vairāk nekā 400 lati, no kuriem lielākā daļa bija slimnīcas nauda.

Papildu informācija pa tālruni: +371 22001020 .