Cilvēkiem svarīga ir īpašuma un veselības apdrošināšana

„ERGO” veiktais pētījums sadarbībā ar kompāniju „Mindshare” liecina, ka 59 procenti ģimeņu Baltijas valstīs par svarīgāko apdrošināšanas produktu uzskata īpašuma apdrošināšanu. Tas varētu būt skaidrojams gan ar to, ka iepriekšējos gados bija aktīvi ņēma hipotekāros kredītus, kur obligāts nosacījums ir īpašuma apdrošināšana, gan tas, ka bieži vien īpašums ģimenei ir lielākais un vērtīgākais, kas ģimenei ir.

Tāpat Baltijas valstu ģimenēm svarīga ir KASKO, veselības un dzīvības apdrošināšana. Latvijas ģimenēm otrs svarīgākais apdrošināšanas produkts ir veselības apdrošināšana, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – otrajā vietā ir KASKO apdrošināšana.

„ERGO” valdes loceklis Latvijā Deniss Sazonovs uzskata, ka, ja Latvijas ģimenēm starp top 3 prioritārajiem apdrošināšanas veidiem ir veselības apdrošināšana, tad tas nozīmē, ka cilvēki mūsu valstī saprot, ka par savu veselību parūpēties var tikai pats. Tāpat iedzīvotāji izprot situāciju valsts veselības apdrošināšanas sistēmā un saprot, ka saslimšanas gadījumā valsts nevar nodrošināt nepieciešamo atbalstu. Mūsu kaimiņvalstīs valsts nodrošinātā veselības aprūpe ir daudz kvalitatīvāka.

Aptaujātās ģimenes Lietuvā un Igaunijā norādīja, ka otrajā vietā ir īpašuma apdrošināšana, bet trešajā vietā ir dzīvības apdrošināšana. Latvijas iedzīvotāji dzīvības apdrošināšanu neierindoja nozīmīgāko apdrošināšanas veidu TOP3 . Mūsu valstī, norāda D.Sazonovs, sabiedrībā vēl nav pārliecības, ka uzkrājumi vecumdienām jāveic jau šodien.

Īpašuma apdrošināšanas polises var iegādāties te.